Dünyaca Ünlü CEO 5 Altcoin Paylaştı! 3 Proje Hayal Kırıklığı Yaratmayacak!

1 year ago 40

Bitcoin (BTC) tehlikeli sulardan gezinirken sektörün önde gelen yöneticilerinden Mark Yusko altcoin piyasasına dair önemli açıklamalarda bulundu.

Mark Yusko'dan Çarpıcı Altcoin Açıklaması!

Morgan Creek Capital Management'ın CEO'su Mark Yusko, YouTube kanalı Altcoin Daily ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Cardano (ADA) ve Ripple'ı (XRP)' hedef aldı. Yöneticiye göre, popülariteye rağmen,  geliştiriciler ve kullanıcılar bu projeleri sevmiyor.  Ayrıca bu projelere dair bazı riskler bulunuyor.  Yusko'ya göre, bu projeler abartılıyor. Yusko, XRP ve ADA'yı Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) gibi kripto paralarla kıyaslamak istemiyor ama her iki projenin de dezavantajları olduğuna inanıyor. Ünlü yatırımcı, Morgan Creek'in kripto para birimi endeks fonunun, arzın büyük bir kısmı tekel oluşturacak şekilde birkaç bireyde veya kurumda tutulduğu  için XRP'yi içermediğini söyledi.

Yusko, Mevcut token'ların büyük bir kısmının merkezi bir şirket olan Ripple tarafından kontrol edildiğini belirtti. Bu, Ripple'ın ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından kayıt dışı XRP token satışı nedeniyle dava edilmesinden sadece aylar önce geldi. Bununla birlikte, Morgan Creek Bitwise Digital Asset endeksi fonunun ADA'da %2,2 hissesi var. ADA,  Bitcoin ve Ethereum'un ardında üçüncü en büyük varlık konumunda. Yusko, Avalanche (AVAX) ile Polkadot (DOT) ve Cosmos'u (ATOM) sevdiğini söyledi.  Uzmana göre, bu projeler birçok açıdan umut vaat ediyor ve yatırımcıların radarında olması gerekiyor.

Piyasalarda Risk Devam Ediyor!

Kripto para fiyatları, Sam Bankman-Fried’in FTX imparatorluğunun çöküşünün ardından Kasım ayında baskı altında kaldı. Şimdi yatırımcılar, domino etkisinin  ne kadar yayılabileceğini görmek için diğer kripto şirketlerini izliyor. Uzmanlara göre, Bitcoin‘in eski parlak günlerine dönmesi için Fed ve FTX krizlerinin aşılması gerekiyor. Piyasanın toplu olarak yükselişe geçmesi önemli.

[caption id="attachment_192443" align="aligncenter" width="2560"]  [/caption]

ABD merkezli  kripto para komisyoncusu Genesis, Salı günü Bloomberg’in alacaklıların iflası önlemek için yeniden yapılandırma avukatlarıyla çalıştığını bildirmesinin ardından iflastan kaçınmaya çalıştığını söyledi. Bu süreçte Fed’den gelecek açıklamalarda büyük önem teşkil ediyor. Önde gelen analistler, kripto para piyasasında somut anlamda bir iyimserliğin gelmesi için BTC'nin yeniden 20.000 dolar seviyesini geçmesi gerektiğin iddia ediyor.

Read Entire Article