Glassnode Bildirdi: Bu Altcoin Büyük Adımlarla Geliyor!

1 year ago 42

Ethereum'un (ETH) ağ aktivitesi, piyasa koşullarının iyileşmesiyle bu hafta önemli bir toparlanma gösterdi. Bu durum, madenci gelirlerinin aylık bazda yeni bir zirveye ulaştığını ortaya koyan en son Glassnode raporunda da vurgulandı.

Ethereum Madencilerinin Geliri Artıyor

Ethereum madenci geliri yalnızca madencilik kârlılığını değerlendirmek için değil, aynı zamanda faydalı bir ölçüttür. Ağın fayda düzeyini değerlendirmek için de kullanılabilir. Özellikle de piyasa düşük hacimli ve düşük talepli bir dönemden geçiyorsa bu metrik oldukça önemlidir. Piyasada bu tür bir senaryo söz konusu olduğunda madenci gelirinde gözlenen artış yatırımcılar için iyi bir haberdir.

Ethereum'un ağ aktivitesi söz konusu olduğunda, günlük aktif adres sayısı son üç günde aylık periyotta en yüksek seviyeye çıktı. Bu da ETH işlemlerinin sayısının aynı dönemde arttığı anlamına geliyor ve madenci gelirlerinin de neden yükseldiğini açıklıyor.

İşlem hacminde gözlenen artış, birikime ve dolayısıyla yükseliş talebinin geri dönüşüne işaret ediyor olabilir. Sonuç olarak, ETH fiyat hareketi kademeli olarak yükselmeye devam etti. Son iki günde yüzde 9,3'lük bir yükseliş kaydetmeyi başararak aktif adreslerdeki son artışın çoğunlukla alım hacmi olduğunu doğruladı. ETH bu yazının hazırlandığı sırada bin 265 dolardan işlem görüyor.

Ethereum Balinaları 

ETH'nin mevcut yükselişinden sorumlu olan yükseliş baskısı, bu hafta şimdiye kadar işlem hacminde hafif bir yükselişle yansıdı. Bununla birlikte, Kasım ayının başlarındaki en yüksek günlük işlem hacmi rakamlarına kıyasla nispeten düşük kaldı.

İşlem hacminin nispeten düşük olması, güçlü balina varlığının olmadığını, balinaların hareket etmediğini göstermektedir. Bu aynı zamanda aktif adreslerde gözlemlenen artışın artan bireysel yatırımcı aktivitesi yansıttığını da doğrulayabilir. Bireysel yatırımcı piyasası genellikle fiyat üzerinde balinalardan daha az etkiye sahiptir. Balinalardan bahsetmişken, cüzdanında bin ila 100 bin arasında ETH tutan cüzdanların satış baskısına neden olduğu görülüyor.

Ayrıca, bir milyon ile 10 milyon arasında ETH tutan cüzdanlar da yaptıkları satışlarla bakiyelerini azaltıyor. Satış baskısı, son üç günde bir miktar kâr alımı yapıldığını doğruluyor. Yeterli satış baskısı sonunda düşüş eğilimli bir geri çekilmeyi tetikleyebilir. Bununla birlikte, özellikle 100 bin ila bir milyon ETH tutan cüzdan sınıfında yer alan bazı balinalardan da bir miktar alım geldi.

Yukarıdaki gözlemler ETH'nin yükseliş talebinin geri döndüğünü doğruluyor. Bununla birlikte, son yükseliş bir miktar kâr alımını da beraberinde getirdi ve piyasa katılımı hala düşük seviyede. Başka bir deyişle, yatırımcıların güveni artıyor ancak FOMO seviyelerinde bir alım baskısı söz konusu değil.

Read Entire Article